Зазвичай такі трактори можна побачити на великих полях чи фермах. А зараз ці красені готові до холодних антарктичних умов. Три 26-тонні чотиригусеничні тягачі відправляються на лід, щоб допомогти авіаційним операціям Австралійського антарктичного відділу, працюючи на аеродромі Вілкінс, що розташований за 70 кілометрів від дослідницької станції Кейсі. Чим же займаються ці трактори? Будуть горати поле під льодовиками? Чи зчищатимуть сніг навколо дослідних станцій? Давайте дізнаємось!
Тільки трактори із цим справляться
Трактори здатні тягнути 90-тонний каток, що використовується для підтримки злітно-посадкової смуги в робочому стані, також вони можуть працювати як скребки й навіть тягати сани. Менеджер Case I-H, Джейсон Вуд, розповів, що кожен з цих модифікованих велетнів коштує понад мільйон доларів. «Їх головне завдання – зберігати злітну смугу чистою та готовою до польотів», — пояснив Вуд. Якщо ж у свою чергу ви шукаєте спосіб обігріти дім у люту завірюху, то рекомендуємо придивитись до дизельних генераторів https://teclight.com.ua/uk-ua-dizelnij-generator-enersol-stbs-72bnp EnerSol. Вони допоможуть підтримувати робочий стан котелень, електрообігрівачів та бойлерів.
Довгий шлях на льодовий континент
Ці трактори пройшли неабиякий шлях з Північної Дакоти, США, де вони були виготовлені. Спочатку їх модифікували, а потім доставили у Фарго для додаткових випробувань. Далі трактори відправили потягом до порту, звідки вже кораблем доставили до Мельбурна. Зараз машини очікують на фінальні перевірки у Тасманії перед тим, як їх піднімуть на корабель в Гобарті та відправлять на льодовий континент.
Модифікації для екстремальних умов
Для роботи в екстремальних морозах майже кожну деталь цих тракторів переробили. «Ми встановили гусениці, спеціальні для арктичних умов, додали обігрівачі на 240 вольт для двигуна, а ще — дизельні обігрівачі на випадок, якщо поруч не буде джерела живлення», — розповідає Вуд. Також збільшили об’єм паливного баку і повністю закрили двигун, щоб всередину надходило лише тепле повітря.
Такі трактори є справжніми гігантами, адаптованими для виконання найскладніших завдань у холодних умовах Антарктики. Ці машини – чудовий приклад, як інженерія та технології допомагають людям освоювати найвіддаленіші та найсуворіші куточки планети.